חדשותהופכים את זכויות האדם למציאות עולמית

מחזירים את זכויות האדם למדינה שיצרה סולידריות

המרכז לסולידריות אירופית בפולין (למעלה), הסיפור הפולני של חוברת זכויות האדם (למעלה מימין) ותושבים מקומיים בפולין עם החוברת (למטה מימין).

'רוק למען זכויות האדם' ו-'מאוחדים למען זכויות האדם', ביחד עם האגודה הפולנית-אמריקאית בממפיס, איחדו כוחות כדי לקיים את המופע "ממפיס בפולין".

במשך מאות שנים פולין עמדה בתור השער בין המזרח למערב, בין הקומוניזם לדמוקרטיה, בין דיכוי מטעם המדינה לחופש.

כמו הרבה מדינות אירופיות, פולין נאבקת למצוא איזון בין האינטרסים הלאומיים לבין כיבוד הזכויות והחירויות של כל האנשים בלי קשר לשפה, למוצא האתני או לדת. חינוך נרחב בנושא של זכויות האדם ומודעות לנושא מעולם לא היו חשובים יותר.

הזדמנות חדשה לרענן את הרעיון הפולני של סולידריות וזכויות אדם ניתנה בהופעה "ממפיס בפולין" שאורגנה על-ידי האגודה הפולנית-אמריקאית בממפיס. הם התחברו עם מייסד 'רוק למען זכויות האדם' (R4HR) והשותף של 'מאוחדים למען זכויות האדם' (UHR), ויל סיברוק, שהתבקש להשתתף בפסטיבל המוזיקה שהתקיים בסופוט בצפון פולין.

מארגני הפסטיבל רצו שהאירועים יהיו חינוכיים, עם דגש על זכויות האדם. לכן, R4HR ו-UHR לא רק קיבלו את ההזמנה אלא גם תרגמו את החוברת 'הסיפור של זכויות האדם' לפולנית, בפעם הראשונה עבור החומרים של UHR.

תוך שישה ימים בלבד הם הגיעו ליותר מ-3,000 איש עם המסר של זכויות האדם והביאו לפרסומים יומיים במדיה הלאומית במדינה.

סדרה של ארבע הופעות רוק והרצאות בנושא של זכויות האדם התקיימו בגדנסק ובסופוט, על-ידי ויל סיברוק והלהקה של R4HR. הם סיפרו לציבור המגוון על זכויות האדם, חילקו אלפי יחידות של החוברת שתורגמה לאחרונה והקרינו את תשדירי השירות של 'נוער למען זכויות האדם'. תוך שישה ימים בלבד הם הגיעו ליותר מ-3,000 איש עם המסר של זכויות האדם והביאו לפרסומים יומיים במדיה הלאומית במדינה.

במהלך סיבוב ההופעות, נוצרו שיתופי פעולה בין R4HR ו-UHR לבין המרכז ההיסטורי לסולידריות אירופית, מוזיאון סופוט, העיר סופוט והעיר ביילסקו-ביאלה. הארגונים והגופים הממשלתיים המובילים האלה רוצים לשלב את החומרים של UHR בפעילויות שלהם, וכך להתחיל את ההפצה הנרחבת של החומרים של UHR בפעם הראשונה בהיסטוריה של פולין.עובדות

ב-UDHR נאמר:

"לפיכך חובה לנהוג איש ברעהו ברוח של אחווה".

אנחנו משנים את העובדות הבאות:

3.2

מיליון

תלמידים הם קורבנות של בריונות כל שנה

54%

אמרו שכאשר רואים

התעללות בבית, זה יכול להוביל לעלייה באלימות בבית-הספר

1 מכל 3

תלמידים בארה״ב

מדווחים שהם חוו אלימות בבית-הספר

75%

מהאנשים הבוגרים

מושפעים מבריונות במקום העבודה, בין אם בתור המטרה או כעדים

160,000

תלמידים

לא מגיעים לבית-הספר בגלל שהם מפחדים לסבול מבריונות כל יוםשקם את זכויות האדם

הצטרף לתנועה הבינלאומית לזכויות האדם בכך שתהפוך לחבר ב-'מאוחדים למען זכויות האדם' (UHR)‏. UHR מסייע לאינדיבידואלים, למחנכים, לארגונים ולגופים ממשלתיים בכל רחבי העולם להגביר את המודעות ל-׳הכרזה לכל באי עולם בדבר זכויות האדם׳.
הורד
הורד