חדשותהופכים את זכויות האדם למציאות עולמית

כדי להפחית את הבריונות, נוצר שיתוף פעולה עם מנהיגת תוכניות העשרה מיוחדות במקסיקו

המנכ"ל של 'נוער למען זכויות האדם' מקסיקו, ארנסטו הורטדו רואיז, מכשיר מחנכים להעביר חינוך בנושא זכויות האדם.

 

'נוער למען זכויות האדם' מקסיקו יצר שיתוף פעולה עם המחלקה לתוכניות העשרה מיוחדות, והכשיר 700 מחנכים כדי שהם יוכלו להעביר הרצאות בנושא של זכויות האדם ליותר ממיליון תלמידים.

הנוער של מקסיקו מרגיש את נטל הבעיות החברתיות שיש במדינה בצורה של בריונות. היום, הבריונות הגיעה לממדים מדאיגים בכל הרמות של מערכת החינוך של מקסיקו. במיוחד הסטטיסטיקות של בריונות בתיכונים עולות במדינה הזאת; לפי הדיווחים, שישה מכל עשרה תלמידים הם הקורבנות של אלימות בבית-הספר.

ילדים הסובלים מנכות או מבעיה פיזית כלשהי פגיעים במיוחד לאפליה ולבריונות. 'נוער למען זכויות האדם' (YHR) מקסיקו פועל כדי לבטל את ההתנהגות הזאת באמצעות הגברת המודעות והפצת המסר על זכויות האדם האוניברסליות להורים, מורים, מנהלים ובתי-ספר ברחבי הרפובליקה.

למטרה זו נחתם הסכם בין מרתה ואלדס קאבלו, המנהלת של תוכניות העשרה מיוחדות במשרד החינוך של מקסיקו, לבין 'נוער למען זכויות האדם' מקסיקו.

לאחר חתימת ההסכם, YHR התחיל עם שמונה סמינרים למפקחים של בתי-ספר – 700 איש שלמדו איך להעלות את המודעות לזכויות האדם בעזרת השיעורים והחומרים של התוכנית. המפקחים האלה מייצגים 3,500 מורים ברחבי המדינה ב-3,700 בתי-ספר.

בנוסף, YHR מקסיקו הכשיר 380 עובדים סוציאליים בזכויות האדם בחסות משרד החינוך של מקסיקו סיטי.

לכל ההכשרה יש מטרה אחת: לצייד את המחנכים בכל הרמות ללמד את כל בני הנוער במקסיקו איך להגן על הזכויות שלהם ולכבד את זכויותיהם של אחרים. כדי להשיג את המטרה הזאת בבתי-ספר, המפקחים שעברו הכשרה מכשירים את המורים שלהם בבתי-הספר היסודיים ובתיכונים, והמורים האלה, בתורם, מעבירים את התוכנית לתלמידיהם.

המחנכים קיבלו השראה מאיכות החומרים ומהפרזנטציה. "היום הייתי אחד המנהלים שקיבלו הכשרה כדי לקדם זכויות אדם. תודה על המידע שקיבלנו, הכלים האיכותיים והחומרים שסיפקתם, ובמיוחד תודה על התקווה והמוטיבציה שהם העניקו לנו. חתמתי על ההבטחה שלי והצטרפתי למאמצים לקדם את זכויות האדם, להגן עליהן ולשמר אותן בבית-הספר, במשפחה ובקהילה שלי". מנהלת אחת אמרה למנכ"ל YHR מקסיקו, ארנסטו הורטדו רואיז, שבמשך חודשים היא חיפשה פתרון איך לטפל בבעיית הבריונות. היא סיפרה שההרצאה שהיא השתתפה בה במהלך ההכשרה של YHR היתה ה-"אאוריקה!" שלה – כאשר היא הבינה שהיא מצאה את הפתרון.נוקטים פעולה
חוגגים 70 שנים של ידיעת הזכויות שלנו

פנלים של זכויות האדם, כמו זה שהתקיים בג'נבה, שווייץ, מעלים מודעות לנושא.

השנה, הסניפים הבינלאומיים ברחבי העולם של 'מאוחדים למען זכויות האדם' ו-'נוער למען זכויות האדם' חוגגים את יום השנה ה-70 של 'ההכרזה לכל באי עולם בדבר זכויות האדם' (UDHR), שפורסמה על-ידי האומות המאוחדות ב-1948.

מאחר שהמסמך המפורסם מפרט בבירור את 30 זכויות האדם שאין להפר אותן שיש לכולנו, ה-UDHR הוא מדריך לכל המדינות ללמד אזרחים מהן הזכויות שלהם, כדי שהם יוכלו לכבד אותן, להגן עליהן ולקיים אותן למען עצמם ולמען אחרים.

במהלך השנה הזאת אנחנו נלמד מיליונים נוספים באמצעות אירועים, משאבים אור-קוליים, פעילויות של החתמה על עצומה, סמינרים, פנלים, תחרויות אומנות ותוכניות טלוויזיה. זה הזמן המושלם להתחיל סניף משלך של 'נוער למען זכויות האדם' או 'מאוחדים למען זכויות האדם'. עם החומרים שלנו, אתה יכול לעזור לקדם את היוזמה הזאת למען שוויון, סובלנות, כבוד ושלום.

צור איתנו קשר וספר לנו על תוכניותיך.שקם את זכויות האדם

הצטרף לתנועה הבינלאומית לזכויות האדם בכך שתהפוך לחבר ב-'מאוחדים למען זכויות האדם' (UHR)‏. UHR מסייע לאינדיבידואלים, למחנכים, לארגונים ולגופים ממשלתיים בכל רחבי העולם להגביר את המודעות ל-׳הכרזה לכל באי עולם בדבר זכויות האדם׳.

הורד
הורד