חדשותהופכים את זכויות האדם למציאות עולמית

מדינה שידועה כמדינה של שלום ממשיכה להוביל עם קמפיין משלה של זכויות האדם

קבוצת הכדורגל של קוסטה ריקה ונשיא המדינה, עם הגברת הראשונה ובנם, מחזיקים את החוברות בהתאמה אישית של 'מהן זכויות האדם?' שמופיעים עליהן כל השחקנים.

קוסטה ריקה ידועה בתור דוגמה של שלום ודמוקרטיה, וכדי לוודא שהמוניטין הזה לעולם לא ידעך, תוכנית החינוך של זכויות האדם מגיעה לכל פינה במדינה.

קוסטה ריקה ידועה בזכות הדמוקרטיה היציבה שלה, בזכות השקעת תקציב שנתי לחינוך שהוא גבוה מהממוצע העולמי ובזכות פירוק צבא הקבע שלה ב-1948. אדריכל השלום במדינה הוא הנשיא לשעבר ד"ר אוסקר אריאס סנצ'ז, שקיבל את פרס נובל לשלום על פועלו כדי לשים קץ למלחמת האזרחים במרכז אמריקה. זה הוביל לחתימה על תוכנית שלום שאושרה על-ידי חמש מדינות במרכז אמריקה.

כאשר ד"ר אריאס הוזמן ב-2017 לוועידת הפסגה הבינלאומית בנושא זכויות האדם באו"ם בניו-יורק, הוא ואישתו, סוזן פישל, מצאו את 'נוער למען זכויות האדם' (YHR), והחיבור ביניהם היה טבעי לגמרי. הם התחילו לעבוד בצמוד לצוות YHR בקוסטה ריקה, שבראשו עומד מרקו אורליו זוניגה וכולל את אישתו, טטיאנה סלגאדו, ילדיהם ומתנדבים.

הצוות של YHR הגיע לציבור דרך המדיה, החל מהעיתון 'לה אקסטרה' ועד לרדיו טלטיקה 91.5 FM, ערוץ 7 בטלוויזיה ואחרים – קהל של יותר מ-2 מיליון איש. לאחר מכן הם דיברו עם תלמידים וסטודנטים בבתי-ספר ובאוניברסיטאות, כולל Colegio Técnico Profesional (הקולג' הטכני המקצועי), האוניברסיטה הלאומית, תיכון סנטה קרוז ועוד.

הפעולה הבאה התבצעה באמצעות הספורט הלאומי של קוסטה ריקה – כדורגל. אחרי שנשיא הפדרציה הלאומית של קוסטה ריקה לכדורגל קיבל תדרוך על הנושא, הוא מהר מאוד הצטרף למשימה. בעזרתה של פישל, נוצרה חוברת שמופיעים בה שחקני הכדורגל וכל 30 הזכויות. לאחר מכן היא הושקה באופן רשמי באירוע הפרידה לכבוד נבחרת הכדורגל הלאומית שטסה לגביע העולם של FIFA ב-2018 ברוסיה. באירוע ההשקה השתתף נשיא קוסטה ריקה, קרלוס אלברדו קסאדה. כל שחקן, הנשיא ונכבדים אחרים שהשתתפו באירוע קיבלו את החוברת החדשה. עם החוברות האלה ביד, המתנדבים של YHR קוסטה ריקה, ביחד עם ד"ר אריאס ופישל, חילקו אותן באצטדיון הכדורגל הלאומי של קוסטה ריקה לאוהדים במשחק הפרידה של הנבחרת. עד עכשיו הם חילקו יותר מ-128,000 עותקים של החוברת.

כדי להבטיח שזכויות האדם הופכות לחלק מהמארג החברתי, YHR קוסטה ריקה יצר שיתוף פעולה עם 'המכון לפיתוח וייעוץ עירוני' (IFAM), שמייעץ לרשויות המקומיות בקוסטה ריקה – בסך הכול 82 עיריות. המכון מיד רצה שהמדריכים שלו ילמדו להעביר את התוכנית לאחרים ואז גם להכשיר אותם להעביר את התוכנית. התוכנית החלה עם 10 סמינרים ל-361 משתתפים מ-IFAM.

בעזרת חינוך אפקטיבי בנושא זכויות האדם, קוסטה ריקה ממשיכה להוות דוגמה לעולם כמדינה של חינוך ושלום.נוקטים פעולה
הצטרף אלינו ליום זכויות האדם

הצטרף אלינו עם אירועים ופעילויות באיזור שלך בחודשים הקרובים, הפוך את 30 זכויות האדם לידועות בקהילה שלך ודאג לכך שיפעלו על פיהן.

ב-10 בדצמבר 1948, העצרת הכללית של האו"ם אימצה את 'ההכרזה לכל באי עולם בדבר זכויות האדם' (UDHR), שמפרטת את 30 הזכויות שיש לכל בני האדם. כל שנה ב-10 בדצמבר, הסניפים ברחבי העולם של 'מאוחדים למען זכויות האדם' ו-'נוער למען זכויות האדם' עורכים אירועים ופעילויות לכבוד היום הזה.

והשנה, העלינו את זה לרמה הבאה לכבוד יום השנה ה-70 של UDHR עם סדרה חסרת תקדים של אירועים, כולל פורומים של זכויות האדם, צעדות, מבצעי החתמה על עצומה, מופעי מוזיקה, סמינרים, תחרויות אומנות ודוכנים של זכויות האדם – והכול כדי להגביר את המודעות לזכויות האוניברסליות האלה. אתה יכול להתחיל להתכונן לאירועים כבר עכשיו. ספר לנו מראש מהן תוכניותיך, וספר לנו מה עשית באמצעות שליחת תמונות וצילומי וידיאו. ביחד נוכל להבטיח שזכויות האדם יהיו ידועות ויכבדו אותן למען כולם.אתה יכול לעזור

הצטרף לתנועת זכויות האדם הבינלאומית בכך שתהפוך לחבר ב-'מאוחדים למען זכויות האדם' (UHR).‏ UHR מסייע ליחידים, למחנכים, לארגונים ולגופים ממשלתיים בכל רחבי העולם להגביר את המודעות ל-׳הכרזה לכל באי עולם בדבר זכויות האדם׳.

הורד
הורד