חדשותהופכים את זכויות האדם למציאות עולמית

משנה חיים בשכונות הקשות ביותר של וושינגטון די-סי

בתור 'גיבור זכויות האדם' של וושינגטון די-סי, טראוויס אליס מפיץ את 30 הסעיפים של 'ההכרזה לכל באי עולם בדבר זכויות האדם' לכולם, בכל מקום שאליו הוא הולך.

טראוויס אליס משתמש בניסיונו האישי עם פשע וסמים, כשהוא חדור בידע על זכויות האדם, כדי לעזור לשנות את עתידה של די-סי.

שיעור מקרי הרצח בוושינגטון די-סי עלה יותר מפי שניים תוך ארבע שנים, ודחף את מנהיגי די-סי להגדיר את המגמה בתור "חירום". אבל, מעצר העבריינים הוא לא מספיק, כאשר חצי מאלו ששוחררו לאחרונה מוצאים את עצמם שוב מאחורי סורגים תוך שלוש שנים. "האזרחים החוזרים״ האלה לעתים קרובות לא מצליחים למצוא מגורים או תעסוקה, ובמקום זאת הם חוזרים לפשע ולכלא.

אבל עכשיו יש להם את טראוויס אליס, כומר נוצרי בן 30, אומן היפ-הופ ומשוגע לזכויות האדם בוושינגטון די-סי. אליס, שגדל בשכונות 7 ו-8 של העיר, היה מעורב בחיים של סמים, כנופיות ופשע כבר בגיל 13. אבל הכול הגיע לנקודה מכרעת כשהוא היה בן 18 והתנסות של כמעט מוות הובילה אותו לאשפוז במצב של צמח.

הוא קם לתחייה עם מטרה חדשה בעזרת הבישוף דוויין א' סטוארט האב מה-Gospel Truth Life Changing Ministries. טראוויס הפך לכומר ב-2008 והקדיש את חייו לעזור לאחרים לצאת מהרחובות. הוא התחבר לוואריס מג'יד ולסאדיק עלי, MBA, כדי ליצור את Yaay Me – קבוצה כדי לעזור לנוער טעון טיפוח – וגם עבד עם ה-Millionaire Manners Academy. אליס אומר: "אני עושה את מה שאני עושה עכשיו רק כדי לתת השראה למישהו אחר – הרצון לתת השראה".

ב-2015, הכירו לאליס את החומרים של YHRI, שמשתלבים באופן מושלם בעבודתו המתמשכת. הוא וקבוצתו החלו עם התמקדות באזרחים חוזרים, לעזור להם לא רק ללמוד מיומנויות שדרושות כדי להשיג העסקה ולמצוא דיור, אלא גם כדי לבנות מחדש את בריאותם הרגשית, הנפשית והחברתית.

זכות חשובה אחת שהוא מדגיש בסמינרים היא סעיף 3 של 'ההכרזה לכל באי עולם בדבר זכויות האדם', "הזכות לחיים", ולא רק של האזרחים החוזרים אלא הזכות לחייהם של אנשים אחרים. סעיף 2, "אל תפלה", חודר עמוק, משום ש-10 אחוזים מאוכלוסיית די-סי הם שחורים, אבל השחורים מהווים 89 אחוז מאלו שמשתחררים מהכלא. אליס ממחיש את סעיף 26: "הזכות לחינוך", על-ידי עזרה לאזרחים חוזרים לקבל את החינוך שהם צריכים כדי שיעסיקו אותם בצורה רווחית.

"אני מרגיש שהצלחתי להגיע למצב שאראה אנשים שמשתלבים בהצלחה בקהילה שלהם אחרי שהם לא היו בה במשך שנים", אומר אליס. "אני חושב שהחלק המספק ביותר בעבודה שלי הוא להיות מסוגל לראות אותם מתגברים על התנהגויות מאתגרות ומוצאים דרך להצליח".

"אני עושה את מה שאני עושה עכשיו רק כדי לתת השראה למישהו אחר – הרצון לתת השראה."

ב-2018, הצוות של אליס עזר למשרד ראש העיר של די-סי לפתח את תוכנית Pathways, קורס בן 12 שבועות לאזרחים חוזרים. הם גם פיתחו קורס עבור 'המרכז להתייצבות בערבים' במרילנד לבני נוער בשחרור על תנאי. בנוסף הם עושים מחנות קיץ בשיתוף עם רשות הדיור בדי-סי, תוכניות אחרי שעות הלימודים עם Promise Neighborhoods Initiative בדי-סי ופועלים ברחובות עם Cure the Streets.

ולאלו שעוברים את תוכנית Pathways של ראש העיר די-סי, שיעור הרצידיביזם הרגיל של 60 אחוז צולל ל-6 אחוזים בלבד בקרב המסיימים.

ותמיד יש לאליס את החומרים של YHRI, לא משנה מי הציבור שהוא פונה אליו. הוא כבר נגע בחייהם של 10,000 בני נוער ומבוגרים בארבע שכונות של וושינגטון די-סי, ובמדינות מרילנד ו-וירג'יניה.הגן על זכויותיהם

הצטרף לתנועה הבינלאומית לזכויות האדם בכך שתהפוך לחבר ב-'מאוחדים למען זכויות האדם'. UHR מסייע לאינדיבידואלים, למחנכים, לארגונים ולגופים ממשלתיים בכל רחבי העולם להגביר את המודעות ל-׳הכרזה לכל באי עולם בדבר זכויות האדם׳.

הורד
הורד