חדשותהופכים את זכויות האדם למציאות עולמית

ממלאים את הריק לגבי זכויות האדם

מורים מבקרים בדוכן של 'מאוחדים למען זכויות האדם' בפגישה השנתית של אגודת המחנכים הלאומית ומזמינים חבילות חינוך משלהם.

'מאוחדים למען זכויות האדם' מספק חומרי חינוך מאוד נחוצים למורים.

אגודת המחנכים הלאומית (NEA) היא הארגון הגדול ביותר בארצות-הברית של עובדים מקצועיים, עם חברים מכל רמות החינוך. מורים רבים בתחום מדעי החברה, היסטוריה, מדע המדינה או נושאים דומים מחפשים דרכים ללמד את תלמידיהם על זכויות האדם.

זאת הסיבה שהחומרים של 'מאוחדים למען זכויות האדם' ו-'נוער למען זכויות האדם' זמינים להם ללא תשלום בוועידות השנתיות של NEA. והשנה זה לא היה שונה עם הדוכן של UHR בפגישה השנתית ה-156 של NEA שהתקיימה במרכז הוועידות של מיניאפוליס במינסוטה.

יותר מ-220 מחנכים הזמינו את חבילות החינוך של UHR ו-YHR, וכולם סיפרו על הדרכים השונות שהחומרים ישתלבו בתוכניות הלימודים השונות שלהם. זה כלל גם מקצועות לא כל-כך ברורים, כמו מורה לתזמורת שאחרי שהוא ראה את סעיף 27 של 'ההכרזה לכל באי עולם בדבר זכויות האדם', "הזכות לזכויות יוצרים", הבין שהתלמידים שלו שמקווים להיות מוזיקאים צריכים לדעת את זכויותיהם.

למורים מסוימים כבר היו החומרים והם סיפרו איך הם השתמשו בהם. מורה אחד אמר "אני מלמד זכויות אזרח. אני מתחיל עם החוברות של זכויות האדם. עכשיו אני משתמש בסרטוני הווידיאו ובחוברות כדי לטפל בקונפליקטים בכיתה". נציגה מעמותת המורים של קליפורניה התלהבה מאוד לראות את הדוכן שלנו כי היא כבר עובדת כדי להגיע לכל המורים של קליפורניה עם החומרים. עד עתה, 200 מורים משתמשים בהם.אנחנו באמת רוצים לשמוע ממך

humanrights.com ו-youthforhumanrights.org מספקים משאבים, ללא תשלום וכאלה שאפשר להוריד, עבור כל אחד שרוצה ללמד זכויות אדם. הנה מה שאומרים אנשים שמשתמשים בהם.

נציב, ועדת זכויות האדם המחוזית, מסצ'וסטס, ארה"ב

"אני עובד בתחום של חינוך מיוחד יותר מ-40 שנה ואני לא יכול לזכור פעם שהרגשתי שקיבלתי כל-כך הרבה השראה מקבוצה של מתבגרים מאשר הרגשתי באירועים השנתיים האלה. אנחנו מעניקים לכל משתתף תיקייה עם החומרים של זכויות האדם כדי שהם ילמדו אותם בעצמם. הודות לנדיבות שלכם, החבילה השנה כללה את החוברת 'מהן זכויות האדם?'. הפרסום קל מאוד לקריאה ומכיל מידע מורכב שמוגש בצורה יסודית ומובנת. אנחנו מודים לכם על עזרתכם ומאחלים לכם הצלחה רבה בעבודתכם".

מחנכת, ברזיל

"אני יכולה להבטיח לכם שהחומרים ששלחתם היו חשובים במידה עצומה לפיתוח העבודה שלנו, כי הם מבהירים ומעודדים את הרעיונות הפדגוגיים שלנו. אנחנו מודים לכם מקרב לב (אני, בית-הספר, התלמידים והקהילה) על שליחת החומרים, כי בטוח שרבים מהצעירים האלה יזרעו את זרע השלום והצדק ש-'נוער למען זכויות האדם הבינלאומי' ו-'מאוחדים למען זכויות האדם' עוזרים לזרוע".

מכון האו"ם להכשרה ומחקר, ניו-יורק

"תודה רבה לכם על ששלחתם את החומרים ושמרתם על קשר. החומרים היו מאוד שימושיים. חילקנו אותם, והגשתי אותם לנציגים שהגיעו בפעם הראשונה לניו-יורק".

מורה, מרכז קהילתי, קנדה

"תודה שוב על החומרים. השתמשתי בהם עם התלמידים שלי בכיתות ו' ו-ז'. השיעורים מאורגנים היטב וקל להשתמש בהם. אני חושבת שזה מאוד חשוב שהתלמידים יבינו שלא לכל אחד יש את אותן ההזדמנויות שיש לנו כאן באונטריו. השיעורים האלה גם מתאימים מצוין לקורס שלנו של צדק חברתי".עובדות

המציאות של עוני

סעיף 25 של UDHR מבטיח מזון ומחסה לכולם, אבל הנה המציאות.

3 מיליארד

איש

(כמעט מחצית מהאוכלוסייה בעולם) מתקיימים על פחות מ-2.5 דולר ליום

1.3

מיליארד

מתוכם מתקיימים על פחות מ-1.25 דולר ליום –בעוני קיצוני

22,000

ילדים

מתים בכל יום בגלל עוני

151

מיליון

ילדים מתחת לגיל 5 סבלו מעיכוב בגדילה בגלל תת-תזונה קבוע בשנת 2017

842,000

אנשים

מתים בכל שנה בגלל גישה לא מספקת למי שתייה נקיים, שירותי תברואה והיגיינת ידייםאתה יכול לעזור

הצטרף לתנועת זכויות האדם הבינלאומית בכך שתהפוך לחבר ב-'מאוחדים למען זכויות האדם' (UHR).‏ UHR מסייע ליחידים, למחנכים, לארגונים ולגופים ממשלתיים בכל רחבי העולם להגביר את המודעות ל-׳הכרזה לכל באי עולם בדבר זכויות האדם׳.

הורד
הורד