חדשותהופכים את זכויות האדם למציאות עולמית

הסיור החינוכי העולמי של YHRI מבקר בשבע מדינות

הסיור החינוכי העולמי השנתי ה-15 של 'נוער למען זכויות האדם' נוסע 56,420 קילומטרים מסביב לעולם, כולל קוסטה ריקה (למעלה), גמביה עם נשיא המדינה (למטה משמאל) וקמבודיה עם הוועדה לזכויות האדם (למטה מימין).

הסיור החינוכי העולמי השנתי ה-15 של 'נוער למען זכויות האדם' נוסע 56,420 קילומטרים דרך שבע מדינות.

ב-15 השנים האחרונות, ד"ר מרי שאטלוורת', נשיאת 'נוער למען זכויות האדם הבינלאומי', נוסעת בכל שנה ברחבי העולם עם הסיור החינוכי העולמי השנתי. הסיור של שנה לאורך 56,420 קילומטרים דרך שבע מדינות התקיים לכבוד יום השנה ה-70 של 'ההכרזה לכל באי עולם בדבר זכויות האדם' (UDHR), אשר אומצה ב-10 בדצמבר 1948.

הסיור התחיל בקוסטה ריקה, עם אירועים שהתקיימו בשלושה בתי-ספר שם התחילו פרוייקטים פיילוט של YHRI. התקיימו פגישות עם סגן השר לשלום ומועצת הנוער כדי לתכנן יישום לאומי של התוכנית, וכל זה נעשה בתמיכת זוכה פרס נובל לשלום והנשיא לשעבר של קוסטה ריקה ד"ר אוסקר אריאס סאנצ'ז ואישתו סוזן פישל.

לאחר מכן הסיור חצה את האוקיאנוס האטלנטי לגמביה. שם הקבוצה התקבלה בברכה על-ידי הנשיא אדאמה בארו. הם העבירו סדנאות בבתי-ספר וקיימו פגישות עם פקידי ממשל, כולל ממשרד החינוך, משרד הנוער והספורט ומועצת הנוער הארצית, כדי ליצור אימוץ ארצי של 30 הסעיפים של UDHR. מסיבת עיתונאים קידמה את הביקור ברחבי המדינה.

לאחר מכן הם נסעו מזרחה להודו לוועידת הפסגה האיזורית ה-6 באסיה. בנוסף, שותפויות חדשות נוצרו ותכניות נעשו עבור שנה נוספת של חינוך יוצא דופן בנושא זכויות האדם ברחבי דרום אסיה. לאחר מכן הסיור נסע עוד יותר מזרחה לטייוואן לוועידת הפסגה ה-6 בנושא זכויות האדם באסיה פסיפיק. האירוע באורך שלושה ימים כלל נציגים מארגנטינה, הודו, יפן, מלזיה, נפאל, סרי לנקה, ארה"ב וכמובן טייוואן.

הסיור הגיע לקמבודיה, שם לקחו את ד"ר שאטלוורת והצוות שלה לשדות ההריגה של קמבודיה שבהם יותר ממיליון אנשים נרצחו ונקברו במהלך שלטון הקמר רוז' בשנות ה-70. בניגוד מוחלט, למרות שד"ר שאטלוורת ראתה שינוי ותקווה לעבר מחר חדש של כיבוד זכויות האדם, היא נפגשה עם הוועדה הקמבודית לזכויות האדם, משרד המשפטים, משרד החינוך, הנוער והספורט וסוכנויות אחרות כדי לדון על יישום אמיתי של חינוך בנושא זכויות האדם ברחבי המדינה.

הסיור של שנה לאורך 56,420 קילומטרים דרך שבע מדינות התקיים לכבוד יום השנה ה-70 של 'ההכרזה לכל באי עולם בדבר זכויות האדם'.

ואז מהפרות בוטות של זכויות האדם, להפרות מתוחכמות ועדינות יותר, אבל לא פחות חמורות, הקבוצה הגיעה לארה"ב לוועידה האיזורית הראשונה בצפון אמריקה. זה כלל הופעה מוזיקלית של זכויות האדם בפסטיבל פריחת הדובדבן על מדרגות אנדרטת לינקולן, שם 30 מתנדבים הפיצו יותר מ-4,500 חוברות של 'מהן זכויות האדם?' הסיור זכה לכבוד של להניף את דגל ארה"ב מעל לגבעת הקפיטול.

הסיור הסתיים במקסיקו לוועידת הפסגה האזורית ה-4 באמריקה הלטינית, בחסות משותפת של מושל מדינת פואבלה והמוסד לפיתוח אינטגרלי של המשפחה. האירוע האחרון של הסיור שודר בערוצי הטלוויזיה TV Azteca ו-Informativo TV.

בסך הכול, התקיימו 28 אירועים ברחבי שבע מדינות עם 53 הופעות במדיה הארצית והבינלאומית כדי לקדם את הצורך להפוך את החינוך לזכויות אדם בסיסיות לחינוך חובה בכל המדינות.הגן על זכויות האדם

הצטרף לתנועה הבינלאומית לזכויות האדם בכך שתהפוך לחבר ב-'מאוחדים למען זכויות האדם' (UHR)‏. UHR מסייע לאינדיבידואלים, למחנכים, לארגונים ולגופים ממשלתיים בכל רחבי העולם להגביר את המודעות ל-׳הכרזה לכל באי עולם בדבר זכויות האדם׳.

הורד
הורד