חדשותהופכים את זכויות האדם למציאות עולמית

חינוך בנושא זכויות האדם מכין את דור העתיד של גויאנה

'נוער למען זכויות האדם' גויאנה מעביר סמינרים בבתי-ספר ומחלק חוברות ברחבי הקהילה כדי לשנות את ארצם.

סניף YHR גויאנה מטפל באלימות במשפחה בשורש הבעיה, בעזרת חינוך בנושא זכויות האדם ומודעות לנושא כדי לשנות את הלך הרוח של תושבי המדינה.

גויאנה היא מדינה שנחשבת בתור קאריבית למרות העובדה שהיא יושבת בין ונצואלה לסורינאם בדרום אמריקה. בין מוזיקת סוקה הקלילה שנשמעת מאוטובוסים קטנים והפסטיבלים שלהם בסגנון הקאריבי, אפשר לפספס את הבעיות החמורות שפוגעות בעתיד המדינה.

סטיבן סינג, נשיא YHR גויאנה, מצהיר, "הבעיה הראשונה בנושא זכויות האדם בגויאנה היא חוסר ידע. זה חור עצום בתחום החינוך והנושא לא חלק מתוכנית הלימודים. יש שם גם גישה מאצ'ואית שגברים חושבים על נשים בזלזול. אלימות מגדרית מבוססת על חוסר כבוד, אהבה והבנה לצד השני.

לאחר שסינג השתתף בוועידה בינלאומית של זכויות האדם ב-2016 בניו-יורק, הוא הבין שהוא צריך לעשות משהו כאשר הוא חזר הביתה. "זה לא נשמע לי הגיוני שאחרי שנסעתי את כל הדרך לאו"ם כדי לדבר, אני אז ארשה שאלימות מגדרית והפרות אחרות של זכויות האדם יתרחשו במדינה שלי בלי לעשות משהו בנושא", אמר סינג. לפיכך הוא הקים את YHR גויאנה.

"באמצעות חינוך לזכויות האדם, אנחנו מכינים את דור העתיד שלנו כדי ליצור גויאנה טובה יותר".

שימל מוהביר היתה אחת החברות הראשונות בסניף. הוא מספרת למה היא הצטרפה "אנשים רבים בקהילה שלנו חוו אלימות במשפחה. כאשר הסניף של 'נוער למען זכויות האדם' בגויאנה רק התחיל, מיד קפצתי על ההזדמנות כי אני מאמינה שזכויות האדם הן הבסיס לשלום עולמי".

העברת התוכנית החלה מיד לא רק בבתי-ספר בעיר הבירה, ג'ורג'טאון, אלא גם באיזורים הכפריים. המסר הופץ באופן אפילו יותר נרחב דרך ראיונות בטלוויזיה וברדיו, והגיע ליותר מ-17 אחוז מהאוכלוסייה. בעקבות זאת משרד החינוך של גויאנה נתן ל-YHR גויאנה אור ירוק להגיע לכל בתי-הספר במדינה, בעוד שהממשלה הכריזה על הקמה של בתי-משפט מיוחדים כדי להגן על הקורבנות של אלימות מגדרית.

במילותיו של קצין החינוך הראשי במדינה "באמצעות חינוך לזכויות האדם, אנחנו מכינים את דור העתיד שלנו כדי ליצור גויאנה טובה יותר".עובדות

מה שנה אחת יכולה לעשות

השנה, 'נוער למען זכויות האדם' ו-'מאוחדים למען זכויות האדם' ממשיכים להגיע יותר ויותר רחוק.

26,656

הזמנות

של חומרים סופקו, כולל חבילות חינוך, ערכות מידע וחוברות

4,566

הזמנות של חבילת החינוך

נשלחו לבתי-ספר בשנה האחרונה

1,017,191

חוברות

שמלמדות אחרים את 30 הזכויות שלהם שלא ניתן לשלול אותן חולקו השנה

3,013

אירועים

התקיימו ברחבי העולם כולל מבצעי החתמה על עצומות, תהלוכות, הופעות מוזיקליות, ירידים וסמינרים בבתי-ספר

4,357,888

מבקרים

באתרים humanrights.com ו-youthforhumanrights.orgהגן על זכויות האדם

הצטרף לתנועה הבינלאומית לזכויות האדם בכך שתהפוך לחבר ב-'מאוחדים למען זכויות האדם' (UHR)‏. UHR מסייע לאינדיבידואלים, למחנכים, לארגונים ולגופים ממשלתיים בכל רחבי העולם להגביר את המודעות ל-׳הכרזה לכל באי עולם בדבר זכויות האדם׳.

הורד
הורד