חדשותהופכים את זכויות האדם למציאות עולמית

מביאים הבנה ושלום באמצעות זכויות האדם בישראל

חברי 'נוער למען זכויות האדם' (YHR) ישראל אורנה בלום (משמאל) ודויד קריצון (באמצע) עם מתנדבים, אוספים חתימות על עצומה לחינוך בנושא זכויות האדם.

הצוות של 'נוער למען זכויות האדם' ישראל רוצים לטפל בחידה העתיקה של להביא הרמוניה לקבוצות האתניות והדתיות הרבות שמרכיבות את האומה שלהם.

ישראל, מיזוג של תרבויות, שפות ומסורות, נבנתה על-ידי מהגרים ממוצאים אתניים רבים. ובעוד שהאוכלוסייה מורכבת מ-75 אחוזים של יהודים, אפילו הם היגרו במקור מרחבי העולם. הוסף לכך את האוכלוסייה הערבית, השומרונים, הנוצרים, השבטים הבדואים, הדרוזים וכו', ועכשיו גל של מהגרים מאפריקה, אז לקרוא לישראל כור היתוך יהיה בלשון המעטה.

פסיקות רבות של בית-המשפט העליון בישראל כדי להגן על הזכויות של הקבוצות המגוונות האלה משלבות את 'ההכרזה לכל באי עולם בדבר זכויות האדם' של האו"ם (UDHR) בתוך חוקי המדינה שלהם. אבל הידע והיישום של 30 הסעיפים של ה-UDHR הם המפתח ליצירת שלום בין התושבים המגוונים במדינה הזאת. המודעות לעובדה הזאת הובילה את YHR ישראל, שבראשו עומדים דויד קריצון ואורנה בלום, לקחת על עצמם את המשימה של להגיע אל כל תושבי ישראל עם UDHR.

כשהם מצוידים בחומרים של YHR ו-UHR בעברית ובערבית, הם מגיעים לכל רחבי ישראל ומעבר לגבולות עם סמינרים בכל מקום אפשרי. זה כולל סמינר לנוער ערבי במרכז הנוער בפוריידיס בעיר ערבית בצפון ישראל. מנהל המרכז ציין "הילדים האלה מגיעים מחיים קשים, אז זה דבר טוב שהם יודעים את זכויות האדם שלהם, כדי שהן יוכלו להגן עליהם".

חינוך נוסף בנושא זכויות האדם נעשה לעובדים פלסטינים בשדה התמרים זורגניקה על גבול ישראל-ירדן. ואז יש את תיכון שבח מופת בתל אביב שלומדים בו בעיקר תלמידים ישראלים-רוסים, ילדים של מהגרים שהגיעו מארצות-הברית לשעבר. אירוע התקיים ביום זכויות האדם הבינלאומי עם משתתפים דרוזים, נוצרים, מוסלמים ויהודים. יש את הסמינרים במרכז הקהילתי של נשות אריתריאה, הסמינרים בקהילת המהגרים הסודנים ואלה שהתקיימו בקהילת הבדואים באבו תלול, עיירה בדרום ישראל.

YHR גם מקיים אירועים של החתמה על עצומה שמבקשת שלימוד הסעיפים של UDHR יהפוך לנושא חובה במערכת החינוך. מבצעי ההחתמה האלה לוקחים את YHR לשוק הפשפשים ביפו, אחד האיזורים הכי ותיקים בתל אביב, ולשדרות רוטשילד, אחד הרחובות המרכזיים בתל אביב.

YHR ישראל ידעו שהם יוצרים השפעה כאשר מחלקת החינוך העירוני של מזרח ירושלים נתנה להם אור ירוק להכשיר את המורים שלהם להעביר את התוכנית ליותר מ-80,000 ילדים. העברת התוכנית החלה מיד.נוקטים פעולה
הקם סניף של זכויות האדם

שמע את סיפורה של המייסדת והנשיאה הבינלאומית של 'נוער למען זכויות האדם' ד"ר מרי שאטלוורת' בכתובת scientology.tv.

'מאוחדים למען זכויות האדם' תלויים במתנדבים ובסניפים ברחבי העולם על מנת להשיג את המטרה שלהם. לכן אנחנו מזמינים אותך להקים סניף על-ידי כך שתבצע את הפעולות הבאות:

  • אסוף אנשים נוספים שרוצים להצטרף אליך.
  • הזמן חומרים של 'מאוחדים למען זכויות האדם' (UHR) שאתה צריך בכתובת humanrights.com או חומרים של 'נוער למען זכויות האדם' (YHR) בכתובת youthforhumanrights.org.
  • תתחילו להעביר סמינרים, לקיים מבצעי החתמה על עצומה ופעילויות אחרות בעזרת החומרים של UHR ו-YHR.
  • ספר לנו שאתה רוצה להקים סניף וצרף תמונות של הפעילויות שלך.

עבור השראה וכדי ללמוד עוד על נשיאת YHRI ד"ר מרי שאטלוורת', צפה ב-scientology.tv. בתור ילדה שגדלה בדרום-אפריקה בתקופת האפרטהייד, היא ראתה הפרות חמורות של זכויות האדם, מה שעורר בה השראה להקים את YHRI.הגן על זכויות האדם

הצטרף לתנועה הבינלאומית לזכויות האדם בכך שתהפוך לחבר ב-'מאוחדים למען זכויות האדם' (UHR)‏. UHR מסייע לאינדיבידואלים, למחנכים, לארגונים ולגופים ממשלתיים בכל רחבי העולם להגביר את המודעות ל-׳הכרזה לכל באי עולם בדבר זכויות האדם׳.

הורד
הורד