חדשותהופכים את זכויות האדם למציאות עולמית

מכבדים את ההכרזה לכל באי עולם בדבר זכויות האדם

כדי להשיק את השנה ה-70 של 'ההכרזה לכל באי עולם בדבר זכויות האדם', התקיימו אירועים וצעדות בכל רחבי העולם, כולל הצעדה הזאת בדנמרק.

יותר מ-170 אירועים התקיימו ב-40 מדינות כדי להתחיל את השנה ה-70 של 'ההכרזה לכל באי עולם בדבר זכויות האדם'.

ב-10 בדצמבר 1948, העצרת הכללית של האו"ם (UNGA) אימצה את 'ההכרזה לכל באי עולם בדבר זכויות האדם' (UDHR). האירוע ההיסטורי התקיים בישיבה השלישית של העצרת הכללית בארמון שאיו בפריז, צרפת.

UDHR היא הבסיס ש-'מאוחדים למען זכויות האדם' ו-'נוער למען זכויות האדם' בנוים עליו. היא מפרטת את 30 הזכויות שלא ניתן לשלול אותן שיש לכל אדם – שאת רובן רק אנשים מעטים יודעים.

לכן UHR השיק את השנה ה-70 ב-10 בדצמבר 2017 עם 176 אירועים ברחבי 40 מדינות, ב-104 ערים. הערים האלה מקיפות את הגלובוס, מאוסטרליה ועד להודו ועיראק, ומקמרון וגאנה ועד לדנמרק, צרפת ויוון; ואז מקנדה וארה"ב ועד להאיטי, מקסיקו ופרו ובחזרה מעבר לאוקיאנוס השקט לניו-זילנד, עם מדינות רבות באמצע.

בקמרון, הצוות של UHR הוזמן על-ידי הוועדה הלאומית לזכויות האדם ולחופש לאירוע ההשקה שלהם, תערוכה של זכויות אדם שנמשכה יומיים. הצוות ערך סמינרים של זכויות האדם ל-2,000 תלמידים בארבעה בתי-ספר. לכיוון דרום-מזרח משם בקניה, הצוות של זכויות האדם העביר סמינרים במרכז הילדים Pandipieri KUAP ובבית-היתומים מאמה נגינה. במרוקו, האירוע התקיים באתר ההיסטורי באב אל ע'רבי בעיר אוג'דה, שם האזרחים חתמו על עצומה להפוך את החינוך לזכויות האדם לחובה.

בסידני, תוכנית רדיו שמשודרת בתחנת רדיו של ילידים Sydney Koori, הסבירה למאזינים על הזכויות שלהם. צפונה הרחק מהקיץ האוסטרלי, בשלג החורף של קנדה, המתנדבים של UHR בטורונטו קיימו אירוע במרכז המדע של אונטריו. הם גם השתתפו בטקס האזרחות של המשטרה המחוזית של יורק ובחגיגות יום זכויות האדם בהזמנתו של מפקד המשטרה.

דרומה לוושינגטון די-סי, YHRI היה אחד מנותני החסות לאירוע יום זכויות האדם של התאחדות האו"ם באיזור הבירה הלאומית, שם דיבר הנציב העליון של האו"ם בנושא זכויות האדם. האירוע של סניף UHR בנשוויל, טנסי, התקיים בשותפות עם הנציבות לזכויות האדם של טנסי, ועדת יחסי האנוש של מטרו, אמנסטי הבינלאומי והתאחדות האו"ם. הסניף גם קיבל מכתבי הכרה מראש העיר נשוויל וגם ממושל טנסי.

UDHR היא הבסיס ש-'מאוחדים למען זכויות האדם' ו-'נוער למען זכויות האדם' בנוים עליו. היא מפרטת את 30 הזכויות שלא ניתן לשלול אותן שיש לכל אדם – שאת רובן רק אנשים מעטים יודעים.

במקסיקו-סיטי, YHR מקסיקו שיתף פעולה עם מערכת התחבורה הקולקטיבית, שהדפיסה 20 מיליון כרטיסי מטרו שמקדמים את UDHR ומנציחים את האירוע. באקוודור סדרה של פגישות הכשרה התקיימו עם המשטרה הלאומית.

בצד השני של האוקיאנוס האטלנטי, האירועים באירופה כללו אירוע בדנמרק שם התקיימה צעדה לכבוד זכויות האדם עם תלמידים ומורים, מבצע החתמה על עצומה שערך YHR ספרד וההתאחדות FOARE, ארגון ללא כוונת רווח שמתמחה בעזרה לפליטים לעמוד על רגליהם וללמוד את זכויותיהם, ובבודפשט, הונגריה, צעדה לכבוד זכויות האדם עם 1,600 איש. באיטליה, קבוצות קיימו אירועים בברשה, פירנצה, קליארי, נוברה וורונה. במילאנו התקיימה צעדה משלהם למען זכויות האדם לאורך העיר, ובטורינו השתתפו שתי כנסיות אפריקאיות אוונגליסטיות.

זאת אכן היתה חגיגה היסטורית לכבוד יום השנה ה-70 של UDHR עם הופעות ראוותניות ברחבי העולם.שקם את זכויות האדם

הצטרף לתנועה הבינלאומית לזכויות האדם בכך שתהפוך לחבר ב-'מאוחדים למען זכויות האדם' (UHR).‏ UHR מסייע לאינדיבידואלים, למחנכים, לארגונים ולגופים ממשלתיים בכל רחבי העולם להגביר את המודעות ל-׳הכרזה לכל באי עולם בדבר זכויות האדם׳.

הורד
הורד