חדשותהופכים את זכויות האדם למציאות עולמית

הביתה לפורטוגל כדי ללמד זכויות אדם

קלאודיה פרננדז, שגדלה בברזיל, ובנה לקחו על עצמם את התמיכה והחינוך על זכויות האדם בארץ מולדתה פורטוגל.

אם ובן שהם פעילים למען זכויות האדם ואנשי חינוך מאמצים את הקמפיין של YHRI.

קלאודיה פרננדז, שנולדה בפורטוגל וגדלה בברזיל, גדלה בין אנשים מתרבויות שונות רבות, דבר שעיצב את נקודת המבט שלה על החיים. אימא שלה עוררה בה השראה להתנדב, והיא פיתחה תשוקה לשרת אחרים. היא חיה בשבע מדינות, דבר שעוד יותר הגדיל את היכולת שלה לקבל נקודות מבט שונות. אחרי שקיבלה השכלה אקדמאית בפורטוגל, היא עברה לארה"ב.

כאשר היא חיה באמריקה, הצורך בחינוך לזכויות האדם הפך להיות ממשי עבורה כאשר בתה שהיתה אז בת שש-עשרה חוותה בריונות בבית-הספר. המורה לא רק שלא עשתה כלום, אלא תרמה לעניין. אחרי שהיא מצאה את YHRI, קלאודיה הקימה את המוסד 'מדגרה של מנהיגים צעירים לזכויות האדם' עם בנה, כדי לפתח מנהיגות אתית, אחראית ותומכת. "זכויות האדם הן עוצמה", אומרת קלאודיה. "אבל זה חשוב לא רק לדעת על זכויות האדם, אלא גם ללמד אותן לאחרים".

אחרי שהיא והבן שלה השתתפו בוועידת הפסגה הבינלאומית של זכויות האדם בניו-יורק ב-2016, היא קיבלה השראה לעשות יותר עם YHRI. היא חזרה לחיות בפורטוגל והתחילה פרוייקט של זכויות האדם תחת הממשל המקומי באיזור העיר פורטו בצפון המדינה. המטרה היתה לקדם שוויון וחוסר אלימות בבתי-ספר. הפרוייקט כלל סמינרים בבית-ספר ואירועים של זכויות האדם.

עכשיו היא קיבלה אור ירוק להכשיר מורים כדי שהם יוכלו להמשיך את העברת התוכנית עם התלמידים שלהם. "אם אתה מצליח ללמד את הילדים בצורה מספיק טובה, אתה יכול לשנות את העתיד", מסכמת קלאודיה.אנחנו באמת רוצים לשמוע ממך

החומרים של 'מאוחדים למען זכויות האדם' ו-'נוער למען זכויות האדם' ניתנים ללא תשלום לאנשים שישתמשו בהם כדי ללמוד את זכויותיהם וללמד אחרים. הנה מה שכמה מהם אמרו בעת ביצוע ההזמנה:

מורה למדעי החברה, קנדה

אני רוצה להשתמש בחומרים האלה כדי לדון לעומק בכל זכות אדם בשיעורים של מדעי החברה עם תלמידי כיתה ט'. אני אוהבת את הכרזות בגלל הייצוג החזותי ואת השיעורים השונים שזמינים. אני מרגישה שהתלמידים שלי יקבלו תועלת רבה מהמשאב הזה.

סטודנט למשפטים, ברזיל

אני בן 21 ולומד משפטים. מגיל 18 עבדתי בתור מתנדב עם ארגונים לא ממשלתיים. פגשתי אנשים ממדינות רבות ותמיד חלקתי איתם את הנתונים על זכויות האדם וכיבוד הבדלים. אני מאמין שחינוך הוא הדרך לשנות את העולם לטובה. אני רוצה להיות מורה ולעזור לאנשים ליצור שינוי. עם 'מאוחדים למען זכויות האדם' אני יכול לראות את האפשרות לעזור לתלמידי תיכון להבין את זכויותיהם ולהטמיע אותן כדי לפתח חשיבה ביקורתית.

דירקטור לשותפויות עם חברות לא ממשלתיות, מלאווי

אנחנו מתמקדים במאבק למען הזכויות של ילדים ונוער. אחרי שחקרנו את העניין, הבחנו שרוב הילדים והצעירים במלאווי חשופים להפרות של זכויות האדם כמו עבודת ילדים, לא להציע להם תרופות כאשר הם חולים, נישואין בין ילדים, עינויים ויחס אכזרי ולא אנושי אחר. לכן היינו רוצים לשתף איתכם פעולה כדי שנוכל ללמוד עוד על הזכויות של ילדים ונוער.

מורה, דרום קרוליינה

אנא שלחו לי עותקים של החוברת 'מהן זכויות האדם?' עבור כל אחד מהתלמידים שלי. יש לי כ-180 תלמידים ואני חושבת שזה יהיה מסר מצוין שהם ייקחו איתם מהשיעורים שאנחנו מלמדים.

מחנך קהילתי, ניגריה

אני מתכנן להיפגש עם 50 צעירים מהקהילה שלי, להקרין את סרטוני הווידיאו ולהעביר את תוכנית הלימודים שאתם מספקים.עובדות

המספרים של UDHR

לכבוד השנה ה-70 של UDHR, בוא נסתכל על הסטטיסטיקות.

18

חברים

בעלי רקע פוליטי, תרבותי ודתי הרכיבו את הוועדה שיצרה את UDHR.

70

שנה

עם UDHR בתור המסמך שמגדיר את זכויות האדם ומגן ושומר עליהן

ה-UDHR תורגמה ל-500+

שפות

מה שהופך אותה למסמך המתורגם ביותר בכדור הארץ

193

מדינות חבר

מקיימות את UDHR בתור הפלטפורמה של האו"ם עבור שלום עולמי

48

מדינות

חתמו על ההצהרה המקורית כדי לאשר אותה ב-1948שקם את זכויות האדם

הצטרף לתנועה הבינלאומית לזכויות האדם בכך שתהפוך לחבר ב-'מאוחדים למען זכויות האדם' (UHR).‏ UHR מסייע לאינדיבידואלים, למחנכים, לארגונים ולגופים ממשלתיים בכל רחבי העולם להגביר את המודעות ל-׳הכרזה לכל באי עולם בדבר זכויות האדם׳.

הורד
הורד