חדשותהופכים את זכויות האדם למציאות עולמית

ועידת פסגה למען זכויות האדם חוגגת את יום השנה ה-70 של UDHR

ועידת הפסגה של האו"ם למען זכויות האדם בניו-יורק (למעלה); דובר אורח לואיס אלמאגרו, מזכ"ל הארגון של מדינות אמריקה (למטה מימין); וסדנה לנציגי נוער שהועברה על-ידי מנכ"ל 'נוער למען זכויות האדם הבינלאומי' רוסלן קוסאינוב (למטה משמאל).

ועידת הפסגה הבינלאומית השנתית ה-15 בנושא זכויות האדם משתפת 94 בני נוער מ-57 מדינות באו"ם בניו-יורק.

יום השנה ה-70 של 'ההכרזה לכל באי עולם בדבר זכויות האדם' (UDHR) היה הנושא של ועידת הפסגה הבינלאומית השנתית ה-15 בנושא זכויות האדם, שהתקיימה ב-7-5 ביולי 2018. היומיים הראשונים של התוכנית התקיימו בלשכת המועצה הכלכלית והחברתית במטה האו"ם בניו-יורק, וישיבת הפתיחה שודרה בשידור חי בטלוויזיה של האו"ם. ועידת הפסגה היתה בחסות המשלחת הקבועה של קוסטה ריקה לאו"ם ובחסות משותפת של המשלחות הקבועות של קפריסין, אוסטרליה ורומניה, ו-17 ארגונים לא ממשלתיים (NGOs) נוספים.

בין המשתתפים בוועידת הפסגה היו:

  • 94 בני נוער נציגים ושגרירים שייצגו 57 מדינות, שנבחרו בזכות ההישגים המדהימים שלהם בתחום זכויות האדם (שגרירי נוער הם נציגים לשעבר שממשיכים להילחם למען זכויות האדם).
  • שגרירי האו"ם ודיפלומטים מ-35 מדינות.
  • בסך הכול, יותר מ-400 נציגי ציבור, דיפלומטים, נציגי ארגונים לא ממשלתיים ופעילי זכויות האדם מ-73 מדינות.

בתוכנית היו שני אייקונים בתחום זכויות האדם בתור הדוברים המרכזיים: מר לואיס אלמאגרו, מזכ"ל הארגון של מדינות אמריקה והבריגדיר גנרל אלברטו ספולוודה ריאניו מהצבא הלאומי של קולומביה. שני הגברים מסורים להבטחת זכויות האדם של אלו שהם משרתים והם תומכים פעילים במיזם החינוכי של 'נוער למען זכויות האדם' כאמצעי לבצע זאת.

בפרזנטציה שלו, מר אלמאגרו הדגיש את החשיבות של זכויות האדם: "אני מזמין אתכם להפוך לשגרירים אמיתיים של אנושיות ולייצוג של דיפלומטיה אתית", הוא אמר. "זכויות האדם מסביב לעולם יפיקו תועלת מזן חדש של דיפלומטים שמונחים ללא תנאים על-ידי עקרונות וערכים, ומודרכים על-ידי התפיסה המאוד בסיסית של מצבנו כבני אדם והאוניברסליות של הזכויות שלא ניתן לשלול אותן מאיתנו שכולנו זכאים להן. זה באמת לעונג לי להצטרף אליכם בלשכה היפה הזאת ולפנות לקהל הצעיר הזה, שבעיניי מייצג את ההבטחה של דור חדש שיסלול את הדרך לדיפלומטיה אתית שתשרור ותמשול".

בני הנוער חזרו הביתה מלאי השראה, טעונים באנרגיה ומצוידים בחומרים ובמיומנויות כדי ליישם במלואו את החינוך בנושא זכויות האדם במדינותיהם.

נציגים צעירים הציגו את הפעילויות שלהם בתחום זכויות האדם שזיכו אותם בכבוד לייצג את המדינות שלהם בוועידת הפסגה.

היום השלישי של האירוע היה חגיגה רב-תרבותית שערך המרכז הקהילתי של ארגון ה-Scientology הארלם. אחרי סמינר לנציגים התקיים יום פתוח בנושא זכויות האדם. הנציגים והשגרירים התקבלו בברכה להארלם על-ידי Queen Mother Dr. Delois N. Blakely, כבוד ראש העיר של קהילת הארלם. התוכנית כללה פרזנטציות שערכו נציגי נוער ונכבדים והופעות של כישרונות מקומיים.

לאחר מכן נציגי נוער ושגרירים אורגנו בשמונה קבוצות שיצאו לשכונות כדי לדבר עם אחרים על זכויותיהם, בהשראת תשדיר השירות של ׳נוער למען זכויות האדם' על סעיף 29 מההכרזה האוניברסלית, "אחריות", שקורא לכל האנשים לקחת אחריות ללמד אחרים על זכויות האדם.

בני הנוער חזרו הביתה מלאי השראה, טעונים באנרגיה ומצוידים בחומרים ובמיומנויות כדי ליישם במלואו את החינוך בנושא זכויות האדם במדינותיהם.הצטרף לתנועה

הצטרף לתנועת זכויות האדם הבינלאומית בכך שתהפוך לחבר ב-'מאוחדים למען זכויות האדם' (UHR).‏ UHR מסייע לאינדיבידואלים, למחנכים, לארגונים ולגופים ממשלתיים בכל רחבי העולם להגביר את המודעות ל-׳הכרזה לכל באי עולם בדבר זכויות האדם׳.

הורד
הורד