חדשותהופכים את זכויות האדם למציאות עולמית

סיור חינוך לזכויות האדם חוצה את טייוואן

אחד מבתי-הספר שהסיור בטייוואן של YHR הגיע אליהם (למעלה); בתי-ספר מקבלים וידוע (למעלה מימין); ויל סיברוק מחלק חתימות לתלמידים (למטה מימין).

סיור חינוך לזכויות האדם נסע לשש ערים בטייוואן לכבוד יום השנה ה-70 של 'ההכרזה לכל באי עולם בדבר זכויות האדם' עם הסברה באמצעות מוזיקה ואומנות – ועורר השראה באלפי אנשים.

לכבוד יום השנה ה-70 של 'ההכרזה לכל באי עולם בדבר זכויות האדם' (UDHR), ב-10 בדצמבר 2017 הצוות של YHR טייוואן חנך רשמית סיור חינוך לזכויות האדם בבתי-ספר ואוניברסיטאות ברחבי המדינה.

הצטרפו אליהם רהול קיי סי, הנשיא של YHR נפאל וויל סיברוק, שגריר של YHRI והמייסד של רוק למען זכויות האדם.

הסיור התחיל באוניברסיטת צ'ונג-צ'נג, שם הסטודנטים קודם כול צפו ב-30 תשדירי השירות של YHRI ובסרט התיעודי 'הסיפור של זכויות האדם'. לאחר מכן סיברוק ביצע את השיר "Blackbird" של החיפושיות ואת השיר המקורי שלו "Candle". הוא סיפר על הניסיון האישי שלו עם הפרות של זכויות האדם והפתרונות לכך, ולאחר מכן נתן הזדמנות לסטודנטים לספר את הסיפורים האישיים שלהם. רהול קיי סי דיבר על הסיבות שבגללן הוא הקדיש את חייו לחינוך לזכויות האדם. הוא הדגיש את החשיבות של אחריות – בהתאם לסעיף 29 של UDHR לגבי חובתו של האדם להגן על הזכויות והחירויות של אחרים – והקרין מצגת שקופיות של הפעילויות שלו, כשהוא נותן לסטודנטים דוגמאות של דרכים רבות שהם יכולים לקדם זכויות אדם.

"אני לא צריכה לנסות להציל את העולם. אני יכולה להיות הנר הקטן שמאיר לאחרים".

הם המשיכו במתכונת דומה באוניברסיטת ג'ינוון למדע ולטכנולוגיה, באוניברסיטה הלאומית של טאיפיי לחינוך, בחטיבת הביניים הקתולית פו-ג'ן, בתיכון נאן-ווא, בבית-הספר היסודי דונגמן בטאיפיי ועוד – סך הכול 17 מוסדות.

התלמידים קיבלו השראה ואמרו דברים כמו "זאת הפעם הראשונה שאני מבין את 30 זכויות האדם והתוכן הבסיסי שלהן", "אני רוצה להיות פעיל למען זכויות האדם", ו-"אני לא צריכה לנסות להציל את העולם. אני יכולה להיות הנר הקטן שנותן אור לאחרים".

תוך שבועיים בלבד, הסיור קיים 26 אירועים בשש ערים והגיע ליותר מ-4,000 צעירים.

והכול הגיע לשיאו בחגיגת יום זכויות האדם בקפלה של ארגון ה-Scientology של קאושיונג, שם הציגו את האומנות של התלמידים והסטודנטים בנושא זכויות האדם. דירקטור לשכת החינוך של קאושיונג דיבר והודה לתלמידים ולסטודנטים.עובדות

המספרים של UDHR

לכבוד השנה ה-70 של UDHR, בוא נסתכל על הסטטיסטיקות.

18

חברים

בעלי רקע פוליטי, תרבותי ודתי הרכיבו את הוועדה שיצרה את UDHR.

70

שנה

עם UDHR בתור המסמך שמגדיר את זכויות האדם ומגן ושומר עליהן

ה-UDHR תורגמה ל-500+

שפות

מה שהופך אותה למסמך המתורגם ביותר בכדור הארץ

193

מדינות חבר

מקיימות את UDHR בתור הפלטפורמה של האו"ם עבור שלום עולמי

48

מדינות

חתמו על ההצהרה המקורית כדי לאשר אותה ב-1948שקם את זכויות האדם

הצטרף לתנועה הבינלאומית לזכויות האדם בכך שתהפוך לחבר ב-'מאוחדים למען זכויות האדם' (UHR).‏ UHR מסייע לאינדיבידואלים, למחנכים, לארגונים ולגופים ממשלתיים בכל רחבי העולם להגביר את המודעות ל-׳הכרזה לכל באי עולם בדבר זכויות האדם׳.

הורד
הורד