חדשותהופכים את זכויות האדם למציאות עולמית

השחקנית ההודית שינה צ'והן חוצה גבולות כדי ללמד את זכויות האדם

השחקנית שינה צ'והן מעבירה סמינר של 'נוער למען זכויות האדם׳ לילדים בהודו שלהוטים להשתתף.

שינה צ'והן היא לא רק פנים יפות. כשגרירה של 'נוער למען זכויות האדם' בדרום אסיה, היא משנה את חייהם של מיליונים.

ההתעניינות של השחקנית שינה צ'והן בזכויות האדם התחילה מוקדם. כמי שגדלה בהודו, היא ראתה שלמרות היותה "מדינה רוחנית״, יש בה גם בעיות של אפליה. "אחת הבעיות העיקריות בהודו היא שנשים סובלות כל הזמן מאפליה ולא מתייחסים אליהן כאל שוות", אומרת צ'והן. זה כולל את 29 האחוזים של נשים הודיות שסובלות מהתעללות במשפחה.

אחרי שזכתה בתחרות היופי של מיס כלכותה ובקטגוריה של "I Am Voice" של מיס תבל בהודו, צ'והן קיבלה עד מהרה תפקידים בסרטים, בפרסומות והזדמנויות לשמש כדוגמנית. "בזמן שעשיתי את כל זה, חשבתי לעצמי 'עכשיו הזמן שאני רוצה לעשות משהו עם החיים שלי למען מטרה גדולה יותר מאשר אני עצמי'," מסבירה צ'והן. היא מצאה את המטרה ב-׳נוער למען זכויות האדם הבינלאומי' (YHRI). "זו היתה תשובה לשאלה שחיפשתי בקשר לחוסר השוויון בין גברים לנשים".

עכשיו בתור השגרירה של YHR בדרום אסיה, צ'והן יצרה גלויות עם התמונה שלה ושמה עליהן את 30 הסעיפים של 'ההכרזה לכל באי עולם בדבר זכויות האדם' (UDHR) ואת האתר של YHRI. כאשר אוהדים ביקשו חתימות, היא שלפה גלויה, חתמה עליה ומסרה אותה, כשהיא מחלקת אלפים.

היא הגיעה אפילו רחוק יותר לבתי-ספר והעבירה סמינרים בכל רמות החינוך. השינוי היה כל-כך בולט אצל התלמידים שעד מהרה מנהלי בתי-ספר הפכו את YHRI לחלק מתוכנית הלימודים. צ'והן הגיעה בסופו של דבר ליותר מ-7,000 תלמידים. זה כלל מקומות כמו Whistling Woods הבינלאומי, אחד מבתי-הספר לקולנוע המובילים בהודו, שם היא העבירה סמינר ל-500 סטודנטים שבתורם עשו סרטים שהתבססו על סעיף ספציפי מתוך ה-UDHR (ההכרזה האוניברסלית). כאשר צ'והן הפכה למארחת של תחרות מיס עולם Lovello בבנגלדש, היא עודדה את מלכות היופי להשתמש בפלטפורמה שלהן כדי לתמוך בזכויות האדם. ואז, בתור המגישה החדשה בפרמייר ליג של בנגלדש (קריקט) בתוכנית הטלוויזיה מספר אחת של המדינה, היא אמרה: "באותו רגע חשבתי 'אוקיי, אז יש לי את הפלטפורמה הזאת, איך אני יכולה לקדם את זה הלאה כדי להפיץ את המסר של זכויות האדם?' " בתשובה לכך, היא לא רק דיברה על זכויות האדם בתוכניתה אלא פעלה עם סניף YHR בבנגלדש שערך מבצעי חתימה על עצומה, צעדות והרצאות. עכשיו 49 אוניברסיטאות משתמשות בחומרים של YHRI. צ'והן דיברה על זכויות האדם בכל הזדמנות במדיה, זכתה לכינוי "נערת זכויות האדם", והגיעה למיליונים בדרום אסיה. למד עוד על עבודתה ב-scientology.tv/SChohan.נוקטים פעולה
דאג שזכויות האדם יהיו ידועות ובשימוש

מי שהיה אגדה של זכויות האדם זוכה לתהילה עם פעילויות ביום נלסון מנדלה.

כל שנה ב-18 ביולי אנחנו חוגגים את יום מנדלה, יום שמטרתו לא רק לזכור אדם הומניטרי ומנהיג עולמי, אלא להפיץ את המורשת שלו של תמיכה בזכויות האדם לכל מקום בעולם הזה.

כמו שנלסון מנדלה אמר: "מה שנחשב בחיים הוא לא עצם העובדה שחיינו. אלא איזה שינוי יצרנו בחייהם של אחרים שיקבע את המשמעות של החיים שאנחנו מנהלים".

אתה יכול ליצור שינוי אמיתי בחייהם של אחרים דרך סמינרים, מבצעי חתימה על עצומה, תחרויות אומנות וכל אמצעי אחר כדי להגיע לאנשים וללמד אותם על זכויות האדם שלהם.

הזמן את החומרים שאתה צריך עבור הפעילויות האלה ב-unitedforhumanrights.co.il וב-il.youthforhumanrights.org. הודע לנו על התוכניות שלך, וספר לנו על מה שעשית. שלח את הסיפור שלך עם תצלומים וקטעי וידיאו אל activities@humanrights.com.

כשנעבוד יחד בקמפיין העולמי הזה, נוכל להבטיח שזכויות האדם יהיו ידועות ויכבדו אותן למען כולם.איך אתה יכול לעזור

הצטרף לתנועה הבינלאומית לזכויות האדם בכך שתהפוך לחבר ב-'מאוחדים למען זכויות האדם'. UHR מסייע לאינדיבידואלים, למחנכים, לארגונים ולגופים ממשלתיים בכל רחבי העולם להגביר את המודעות ל-׳הכרזה לכל באי עולם בדבר זכויות האדם׳.

הורד
הורד